SEPET 0
Online
0850 302 64 34 7/24 Online Mesaj

SIK SORULAN SORULAR

Sık sorulan sorulara eklettirmek istedikleriniz var ise lütfen destek talebinde bulunun
Sık sorulan sorular
Merak ettikleriniz için destek bildirimi açını.
Soru
: Web hosting bedeli nedir?
Cevap
Web hosting ya da dilimizde ifade edersek, web barındırması aylık olarak web sitenizin internette erişilebilir olmasının sağlanması için bu hizmeti veren kuruluşa ödenen hizmet bedelidir.
Soru
: Domain veya alan adı nedir?
Cevap
Bir domain name veya türkçe ifade edersek alan adı, firmanıza vey şahsınıza ait olarak herhangi bir alan adı tescil hizmet sağlayıcısından kiralamış olduğunuz spesifik olan web adresidir. Örneğin bizim alan adımız "alanyareklam.com" dur.
Soru
: Web sitesini yaptırdım, ancak içerik olarak ne ekleneceğine nasıl karar veririm?
Cevap
Web sitenizin içeriği tamamen hedeflerinizle doğru orantılıdır, Örneğin bir yardım kuruluşu iseniz içeriğiniz sosyal sorumluluk projeleri olabilir, ancak herhangi bir ticari düşünceniz olmadığından fazla agresif bir pazarlama stratejisi izlemenize gerek olmaz. Ancak eğer ticari bir işletme söz konusu ve ürünlerinizin hedef pazarınıza ulaşması gerekiyorsa içerikle ilgili kriterlerin farklı boyutlarını da dikkate almanız gerekebilir.
Soru
: Arama motorlarında web sitemi neden bulamıyorum?
Cevap
Web siteniz oluşturulduktan sonra en popüler bazı arama motorlarına kayıt edilmesi için başvuruda bulunulur, ancak bunların her web sitesini dizinlerine ekleme garantisi yoktur. Web siteniz kabul edilirse de bazen haftalar hatta aylar sonra arama motoru örümceklerinin içeriğinizi taramasını bekleyebilirsiniz. Ne kadar zamanda bu işlemin gerçekleşeceği ise arama motorunun güncelleme planına bağlıdır.
Soru
: Web sitesinin tasarlanması ne kadar zaman almaktadır?
Cevap
Web sitesinin tasarımının zaman planlaması sitenizin büyüklüğüyle, karmaşıklığıyla ve içerdiği diğer özellike veya modüllerin kapsamı ile doğru orantılıdır.
Soru
: Web tasarımı yaptırmak için bulunduğum bölgeden bir firma ile veya şahısla çalışmak gerekir mi?
Cevap
Günümüz şartlarında iletişim olanaklarının artmasıyla sınırlar ortadan kalmış ve uluslararası düzeyde iş olanakları bulunmaktadır. Internet, email veya telefon aracılığıyla uzman danışmanlığı alabilirsiniz, ancak güvenilir bir yerde bulunan firmalar olduklarını mutlaka ontrol edin ve şahıslarla iş yaparsanız, daha sonra meydana gelebilecek koşulların farklı olabileceğine dikkat edin.
Soru
: Bir web sitesi yaptırmaya karar verdim, ancak ne kadara mal olacağını bilmiyorum?
Cevap
Herhangi bir web sitesi yaptırmaya karar verdiğinizde aslında sadece başlangıç yapmış olursunuz, özellikle çok göreceli kavramları içerdiğinden belli bir fiyat belirlemeden önce sizin ihtiyaçlarınız ve ne gibi özelliklerin ekleneceği netleştirilmelidir.
Örneğin, kaç sayfadan oluşacağı, eğer ürünlerinizin tanıtımını yapmak istiyorsanız gerekli görsel ve içerik çalışması, web sitenizin navigasyon altyapısı, web hosting hizmetini nereden alacağınız, alan adı kaydı gibi bir çok faktör yer almaktadır.
Soru
: Web tasarımı konusunda hizmet almak için tercihimi nasıl yapmalıyım?
Cevap
Bu sorunun cevabı aslında hayli kapsamlıdır, ancak eğer şu anda bu yazıyı okuyorsanız iyi bir başlangıç yapmış olabilirsiniz. Çünkü en öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken konu ehliyetli ve güvenilir kurumlardan hizmet almanız gerektiğidir, bunu da en baştan doğru bilgilendirilerek garanti edebilirsiniz. Karşılaştırma yapmayı da ihmal etmeyin, mutlaka satış sonrası hizmetleri de göz önünde bulundurun.